Ζαλγκίρις: Με “καυτό” ντεμπούτο Ρίβερς έκανε το 11/11 στο πρωτάθλημα! (video)

2019-11-24T17:57:07+00:00 2019-11-24T18:24:49+00:00.

24/Nov/19 17:57

Με τον Κέι Σι Ρίβερς να είναι απολαυστικός στο ντεμπούτο του, η Ζαλγκίρις Κάουνας κέρδισε εύκολα την Αλιτάους με 102-50 και έκανε το 11/11 στο πρωτάθλημα Λιθουανίας.

Από το πρώτο μέρος η Ζαλγκίρις Κάουνας του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, επιβεβαίωσε ότι ήταν το φαβορί για την νίκη και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με το εντυπωσιακό 56-24!

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι εξαιρετικοί και με συνολικό επιμέρους σκορ 26-12 “εκτόξευσαν” την υπέρ τους διαφορά, στο +46 (82-36), ενώ στο φινάλε του αγώνα πανηγύρισαν την 11η τους νίκη σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα με 102-50.

Κορυφαίοι για την Ζαλγκίρις ήταν, ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού Κέι Σι Ρίβερς που στο ντεμπούτο του σε 18 λεπτά είχε, 15 πόντους με 5/7 τρίποντα, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 ριμπάουντ και 1 μπλοκ, ενώ ξεχώρισαν επίσης ο Γκέμπεν με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 4 μπλοκ (!) και ο ΛεΝτέι με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Photo Credit: Zalgiris Kaunas BC