Μακάμπι Τελ Αβίβ: 7/7 στο πρωτάθλημα με εκπληκτικό Έισι!

2019-11-30T21:01:47+00:00 2019-11-30T21:21:39+00:00.

30/Nov/19 21:01

Το 7/7 στο Πρωτάθλημα πανηγύρισε η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιάννη Σφαιρόπουλου, κερδίζοντας εκτός έδρας την Μακάμπι Χάιφα άνετα, 93-75.

Από το πρώτο μέρος η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου, ήταν καλύτερη και με “όπλο” την επίθεση της πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια, με διψήφια διαφορά (51-41).

Στο τρίτο δεκάλεπτο του ματς, η Μακάμπι συνέχισε να είναι απολαυστική στην επίθεση και σε συνδυασμό με την αμυντική βελτίωση, το υπέρ της προβάδισμα ανέβηκε στο +17 (74-57), ενώ στην συνέχεια της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι και το διπλό για τους Πρωταθλητές, ήρθε άνετα με 93-75, έχοντας πλέον ρεκόρ 7-0!

Κορυφαίοι για την Μακάμπι Τελ Αβίβ ήταν, ο Κουίνσι Έισι με 24 πόντους (4/4 τρίποντα) και 9 ριμπάουντ, ο Χάντερ με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Μπράιαντ με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και ισάριθμα κλεψίματα.

Επίσης ο Τάιλερ Ντόρσεϊ, σε 18 λεπτά συμμετοχής είχε 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο με 3/6 σουτ.

Πλέον οι παίκτες του κόουτς Σφαιρόπουλου ετοιμάζονται, για την εντός έδρας αναμέτρηση της Ευρωλίγκα, κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου (5/12, 21:05).

Photo Credit: Maccabi Tel Aviv BC