Μακάμπι Τελ Αβίβ: Άνετο διπλό και… 8/8 με κορυφαίο και πρώτο σκόρερ τον Ντόρσεϊ!

2019-12-03T20:33:05+00:00 2019-12-03T20:33:05+00:00.

03/Dec/19 20:33

Σημαντική και εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη με 89-62, πανηγύρισε η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Αϊρόνι Ναχαρίγια, έχοντας σε μεγάλο βράδυ τον Τάιλερ Ντόρσεϊ.

Από το πρώτο μέρος η ομάδα του Έλληνα προπονητή, ήταν εξαιρετική επιθετικά και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με 52-36.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μακάμπι έλεγξε απόλυτα τον ρυθμό μέσα από την άμυνα της και τελικά δεν δυσκολεύτηκε να πανηγύρισε το 8/8 στο πρωτάθλημα Ισραήλ με το εντυπωσιακό 89-62!

Κορυφαίος για την Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιάννη Σφαιρόπουλου ήταν, ο Τάιλερ Ντόρσεϊ που σε 21 λεπτά συμμετοχής είχε 15 πόντους με 4/8 σουτ, 3 ασίστ, 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο, ενώ καλή δουλειά έκαναν ο Ουίλμπεκιν με 12 πόντους και 4 ασίστ, ο Έισι με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 μπλοκ, 1 κλέψιμο και 1 ασίστ και ο Κοέν με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Πλέον η Μακάμπι προετοιμάζεται για το σημαντικό εντός έδρας ματς της Ευρωλίγκα, κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου (5/12, 21:05) για την 12η αγωνιστική.

Τα δεκάλεπτα: 15-29, 36-52, 46-70, 62-89