Βιλερμπάν: Νίκη με 100άρα και… “καυτό” Πέιν από τα 6,75!

2019-12-28T20:53:44+00:00 2019-12-28T21:08:59+00:00.

28/Dec/19 20:53

Την 15η νίκη της σε 16 αγωνιστικές στο γαλλικό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Βιλερμπάν με 103-86 κόντρα στην Γκραβελίν, έχοντας σε μεγάλο βράδυ τον Έιντριαν Πέιν.

Από το πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι και έχοντας πάρει… “φωτιά” στην επίθεση πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 58-45.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βιλερμπάν “έριξε” ταχύτητες και η Γκραβελίν κατάφερε να μην αφήσει την διαφορά στο σκορ να ξεφύγει και γνώρισε τελικά την ήττα στο φινάλε με 103-86.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού Έιντριαν Πέιν που σε 21 λεπτά συμμετοχής είχε 18 πόντους με 5/6 τρίποντα και συνολικά 6/8 σουτ και 6 ριμπάουντ και ο Μπακό με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Πλέον η Βιλερμπάν ετοιμάζεται για το παιχνίδι της Ευρωλίγκα, το πρώτο για το 2020 με αντίπαλο την Ρεάλ Μαδρίτης στην Λυών (3/1, 21:45) στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής.

Τα δεκάλεπτα: 29-27, 58-45, 82-69, 103-86