Γαλατασαράι: Ο Όγκουστ “διέλυσε” την Τουρκ Τέλεκομ του Ουίλτζερ!

2020-01-11T14:55:52+00:00 2020-01-11T15:12:16+00:00.

11/Jan/20 14:55

Μία σημαντική νίκη πανηγύρισε η Γαλατασαράι του Ζακ Όγκουστ με 93-71 κόντρα στην Τουρκ Τέλεκομ του Κάιλ Ουίλτζερ για το πρωτάθλημα Τουρκίας.

Από το πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και με “όπλο” την επίθεση τους πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με ένα μεγάλο προβάδισμα των 16 πόντων (49-33).

Στο δεύτερο μέρος όπως ήταν λογικό η Γαλατασαράι έριξε ρυθμούς με αποτέλεσμα η Τόφας να παρουσιάσει ένα πιο ανταγωνιστικό πρόσωπο, αλλά δεν κατάφερε να μειώσει την διαφορά με αποτέλεσμα να γνωρίσει μία “βαριά” ήττα με 93-71.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Ουίτινγκτον με 17 πόντους και 2 ασίστ, ο Χάρισον με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ ο Ζακ Όγκουστ σε 20 λεπτά συμμετοχής είχε 8 πόντους με 4/6 δίποντα, 4 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και 1 ασίστ.

Από την Τουρκ Τέλεκομ ο Κάιλ Ουίλτζερ πάτησε παρκέ για 27 λεπτά και είχε 9 πόντους με 3/8 σουτ, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 μπλοκ.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 49-33, 69-46, 93-71