Ράιον Μπράουν: Εξαιρετικό ντεμπούτο στην εντυπωσιακή… 100άρα της Τόφας!

2020-01-12T17:33:35+00:00 2020-01-12T17:33:35+00:00.

12/Jan/20 17:33

rion_brown

Ιδανικό ντεμπούτο πραγματοποίησε ο Ράιον Μπράουν με την Τόφας στο πρωτάθλημα Τουρκίας στην εντυπωσιακή νίκη με 109-59 κόντρα στην Μπούρσασπορ.

Από το πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί και “καυτοί” στην επίθεση με αποτέλεσμα να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 57-25!

Στο δεύτερο ημίχρονο το “πάρτι” της Τόφας κόντρα στην Μπούρσασπορ δεν σταμάτησε σε κανένα σημείο και πετυχαίνοντας 34 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο διαμορφώθηκε το τελικό 109-59.

Ο Ράιον Μπράουν που αποχώρησε πρόσφατα από τον Παναθηναϊκό στο ντεμπούτο του ήταν πάρα πολύ καλός και είχε σε 21 λεπτά συμμετοχής 16 πόντους με 4/7 τρίποντα και 1/1 δίποντα, 4 ασίστ, 1 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 18 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης, ενώ κορυφαίοι για την Τόφας ήταν οι Ουίλιαμς και Γιασάρ με 19 πόντους ο καθένας.

Τα δεκάλεπτα: 24-13, 57-25, 75-37, 109-59.