Τόφας: Άνετο διπλό με εξαιρετικούς Λοτζέσκι – Μπράουν!

2020-01-25T15:03:36+00:00 2020-01-25T15:03:36+00:00.

25/Jan/20 15:03

Μία ακόμα νίκη στο φετινό πρωτάθλημα Τουρκίας πανηγύρισε η Τόφας με 91-80 εκτός έδρας κόντρα στην ITU έχοντας σε μεγάλη μέρα τους Ματ Λοτζέσκι και Ράιον Μπράουν.

Οι φιλοξενούμενοι επιθετικά ήταν καλύτεροι από το πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 44-40.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα από την Κωνσταντινούπολη όχι απλά ισορρόπησε τα πράγματα, αλλά και πήρε το προβάδισμα από την Τόφας με 63-60.

Στην τέταρτη και τελευταίο περίοδο όμως η ομάδα των Λοτζέσκι – Μπράουν “ξέσπασε” και με συνολικό επιμέρους σκορ 30-17 πανηγύρισε ένα άνετο διπλό με 91-80.

Ο άλλοτε παίκτης του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού σε 22 λεπτά συμμετοχής είχε 14 πόντους με 5/7 σουτ, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ, ενώ ο Αμερικανός φόργουορντ που αποχώρησε πριν λίγο καιρό από το “τριφύλλι” σε 30 λεπτά είχε 16 πόντους με 5/11 σουτ, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλοκ.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 40-44, 63-60, 80-91