Γαλατασαράι: “Λύγισε” από την Μπελεντίγιε στην παράταση χωρίς να πετύχει πόντο!

2020-10-17T16:37:02+00:00 2020-10-17T20:57:16+00:00.

17/Oct/20 16:37

Η Μπελεντίγιε πανηγύρισε την πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα Τουρκίας κερδίζοντας στην παράταση την Γαλατασαράι με 91-82!

Μπορεί η Γαλατά να ήταν φαβορί στα… χαρτιά για το διπλό όμως η Μπελεντίγιε πραγματοποιώντας μία εξαιρετική εμφάνιση στην παράταση όπου δεν δέχθηκε κανέναν πόντο στην πεντάλεπτη διάρκεια της πήρε την πρώτη της φετινή νίκη με 91-82 και πλέον έχει ρεκόρ 1-3.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Νιλ με 25 πόντους, 10 ασίστ, 5 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, ο Αμπού με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Άτκινς με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 μπλοκ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από την Γαλατασαράι που πλέον έχει ρεκόρ 2-2 προσπάθησαν για το διπλό ο Χάμιλτον με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Ουίλιαμς με 11 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Το παιχνίδι κρίθηκε στην παράταση όπου οι δύο ομάδες μπήκαν με σκορ 82-82 και οι γηπεδούχοι κατάφεραν με την εξαιρετική άμυνα τους να μην δεχθούν κανένα πόντο σε 5′ λεπτά (!) και με αυτό το τρόπο οδηγήθηκαν στο θετικό αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 21-25, 41-52, 64-67, 82-82, 91-82.