Έκτη νίκη της Φενέρ με ΜΑΓΕΙΑ Ντε Κολό – Χάνει και στο πρωτάθλημα η Ζαλγκίρις (videos)

2021-11-07T18:45:16+00:00 2021-11-07T18:45:16+00:00.

07/Nov/21 18:45

Η Φενέρ νίκησε την Γιαλοβασπόρ (60-86), με τον Νάντο Ντε Κόλο να μοιράζει ίσως την ασίστ της χρονιάς! Χάνει και στη Λιθουανία πλέον η Ζαλγκίρις.

Στο 6-1 του τουρκικού πρωταθλήματος βρίσκεται πλέον η Φενέρ, μετά τη νέα νίκη της με 60-86 στην έδρα της Γιαλοβασπόρ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα από την αρχή και στο δεύτερο ημίχρονο ”καθάρισαν” εύκολα την αναμέτρηση, με τους ηττημένους να μένουν στο 2-5.

Ο Νάντο Ντε Κολό ήταν όλα τα λεφτά με 9 πόντους-6 ασίστ, όπως και ο Γιαν Βέσελι με 12 πόντους-10 ριμπάουντ, ο Ντουβερίογλου με 14-6 και ο Μπούκερ με 10.

Όταν δείτε όμως, την έμπνευση του Γάλλου στη πρώτη περίοδο, θα συμφωνήσετε πως ίσως είδαμε την ασίστ της χρονιάς!

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Eurohoops.net (@eurohoops_official)

Ο Ντε Κολό, πέρα από φανταστικός σκόρερ, είναι και τρομερός δημιουργός. Δεν μπορεί κανείς να ξεχάσει εύκολα την ασίστ που είχε μοιράσει πριν λίγους μήνες, πάλι στο πρωτάθλημα.

Ο Κόνκλιν για τους γηπεδούχους ήταν πρώτος σκόρερ με 13 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-23, 33-47, 49-65, 60-86

Ήττα ΚΑΙ στο πρωτάθλημα για την Ζαλγκίρις

Δεν αρκεί το 0-8 στην Ευρωλίγκα, η Ζαλγκίρις πλέον χάνει και στο πρωτάθλημα Λιθουανίας.

Η Ρίτας πήρε μεγάλο ”διπλό’ στο Κάουνας με 75-84, για το δικό της 7-1, με τους πρωταθλητές να είναι πλέον στο 8-1.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά, με αποκορύφωμα τη δεύτερη περίοδο, όταν ξέφυγαν με 20 (26-46), με την Ζαλγκίρις να σκοράρει μόλις 8 πόντους. Τίποτα δεν άλλαξε στην συνέχεια.

Μπούβα και Γκιρτζιούνας είχαν από 21 πόντους, με τον Λεκαβίτσιους να έχει 23 (9/14 σουτ), όμως δεν ήταν αρκετός για την ομάδα του.

Τα δεκάελεπτα: 18-21, 26-46, 47-63, 75-84