2022-10-22T20:16:59+00:00 2022-10-22T20:21:20+00:00.

22/Oct/22 20:16

Η Μπεσίκτας πήρε το ντέρμπι κόντρα στη Γαλατασαράι με 67-74.

Παράσταση για έναν ρόλο το ντέρμπι στην Τουρκία ανάμεσα σε Γαλατασαράι και Μπεσίκτας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και από το -5 (43-38) βρέθηκαν σταθερά σε θέση οδηγού, για τη πρώτη νίκη τους (1-3).

Αξιοσημείωτο στοιχείο του αγώνα οι μόλις τρεις (!) πόντοι των γηπεδούχων στη τρίτη περίοδο, την ώρα που δέχθηκαν 13.

Όσο για την ομάδα του Πιστιόλη, είναι επίσης στο 1-3 μετά από αυτό το αποτέλεσμα.

Ο Άσερ είχε 17 πόντους-4 ριμπάουντ και ο Ορελίκ 13-9 για τους νικητές. Δεν ήταν αρκετός ο Ντι Μποστ με 16 για τη Γαλατά.

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 43-38, 46-51, 67-74

Μετά το ματς, ο Έλληνας προπονητής είπε:

”Ήταν πολύ κακό ματς για εμάς. Η επίθεσή μας στη τρίτη περίοδο μάς κόστισε το παιχνίδι. Είχαμε κατάρρευση επιθετικά και ψυχολογικά. Προσπαθήσαμε να το γυρίσουμε, αλλά δεν δούλεψε. Θα κοιτάξουμε τι πήγε λάθος και θα δουλέψουμε σκληρά”

O Ρογκαβόπουλος έχασε το τρίποντο νίκης, κέρδισε η Μπαχτσεσεχίρ (videos)