“Σφαλιάρα” της Καρσίγιακα στη Φενέρ

2016-03-20T17:25:45+00:00 2016-03-20T17:25:45+00:00.

20/Mar/16 17:25

Σπουδαία εντός έδρας νίκη με 86-81 απέναντι στη Φενέρμπαχτσε πέτυχε η Καρσίγιακα η οποία τείνει να εξελιχθεί σε κακός δαίμονας της ομάδας του Ζέλικο Ομπράντοβιτς! Τραυματίας αποχώρησε ο Γιαν Βέσελι για τον οποίο υπάρχει έντονη ανησυχία…

Σπουδαία εντός έδρας νίκη με 86-81 απέναντι στη Φενέρμπαχτσε πέτυχε η Καρσίγιακα η οποία τείνει να εξελιχθεί σε κακός δαίμονας της ομάδας του Ζέλικο Ομπράντοβιτς! Οι γηπεδούχοι “έτρεξαν” επί μέρους σκορ 30-15 στην τελευταία περίοδο και επέστρεψαν από το -10 για να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Έντονη ανησυχία υπάρχει για τον τραυματισμό του Γιαν Βέσελι αφού ο Τσέχος σέντερ φάνηκε να τραυματίζεται σε ανύποπτη στιγμή και αποχώρησε από το παρκέ κουτσαίνοντας!

Απο πλευράς των νικητών, μαγική εμφάνιση πραγματοποίησε ο πρώην παίκτης του Άρη, Μπρέισι Ράιτ, ο οποίος ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 31 πόντους (6/10 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 13/15 βολές), 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ οδηγώντας την Καρσίγιακα στη νίκη. Ο Αμερικάνος γκαρντ δεν ήταν μόνος αφού ο Κόλτον Άιβερσον πέτυχε 12 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ για να σημειώσει ακόμα ένα νταμπλ-νταμπλ.

Για λογαριασμό της Φενέρ, οι Μπόμπι Ντίξον (18π, 6ασ.) και Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς (15π, 4ρ, 5ασ.) προσπάθησαν να αποτρέψουν την ήττα για την ομάδα τους, όμως η απογοητευτική εμφάνιση στην τελευταία περίοδο δεν τους το επέτρεψε.

Τα δεκάλεπτα: 23-24, 39-39, 56-66, 86-81