Στη παράταση η Φενέρ με Σλούκα – Ούντο

2016-12-18T19:32:14+00:00 2016-12-18T19:35:29+00:00.

18/Dec/16 19:32

Το πεντάλεπτο της παράτασης χρειάστηκε η Φενέρμπαχτσε, προκειμένου να κάψει την αντίσταση της Γκαζιάντεπ την οποία και νίκησε τελικά με σκορ 102-98.

Tης Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς έφτασε έτσι το 9-2 στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στη δεύτερη θέση μετά την Αναντολού Εφές. Ο Κώστας Σλούκας ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους νικητές με 26 πόντους, ενώ σε απόδοση τον ακολούθησε ο Έκπε Ούντο με 19 πόντους.

Στα του παιχνιδιού, το σκορ ήταν ισόπαλο με 90-90, 55 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, με τον Ντατόμε να κάνει το 92-90, αλλά ο Νταβόν Τζέφερσον ισοφάρισε για την Γκαζιάντεπ. Ο Ιταλός έχασε την τελευταία επίθεση με αποτέλεσμα ο αγώνας να πάει στην παράταση, εκεί όπου η Φενέρ κατάφερε να πάρει τελικά τη νίκη.