Τουρκία: “Σούπερ” Λίμα και διπλό για Μπεσίκτας! (photo)

2017-12-09T16:49:05+00:00 2017-12-09T16:49:05+00:00.

09/Dec/17 16:49

Μία πολύ δύσκολη εκτός έδρας νίκη πήρε η Μπεσίκτας στην έδρα της Γκαζιάντεπ του Νέναντ Μάρκοβιτς με 69-62 και συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα Τουρκίας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μία αμυντική “παράσταση” των φιλοξενούμενων, αφού δέχθηκαν σε 20 λεπτά μόλις 26 πόντους και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 12 πόντους (38-26).

Στην τρίτη περίοδο δεν άλλαξε κάτι, με την Μπεσίκτας να κρατάει μία διαφορά 10 πόντων (53-42), αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο η Γκαζιάντεπ του Νέναντ Μάρκοβιτς επέστρεψε στην διεκδίκηση της νίκης, αν και στο τέλος ηττήθηκε με 69-62.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο εξαιρετικός Λίμα που έκανε double double με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 μπλοκ και ο Κλαρκ με 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 12-21, 26-38, 42-53, 62-69