Φενέρ: “Έτρεχε” με… 112 και έδειξε πανέτοιμη για playoffs! (photo)

2018-04-07T21:04:36+00:00 2018-04-07T21:29:43+00:00.

07/Apr/18 21:04

Εντυπωσιακή ήταν στην τέταρτη περίοδο κόντρα στην Τραμπζονσπόρ η Φενερμπαχτσέ κερδίζοντας με 112-83 και σκέφτεται πλέον τα playoffs της Ευρωλίγκας κόντρα στην Μπασκόνια!

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ήταν ασταμάτητη στην επίθεση σημείωσε 57 πόντους και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με +13 (57-44).

Στο δεύτερο μέρος, όλα κρίθηκαν στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου στα πρώτα 5 λεπτά οι φιλοξενούμενοι, σημείωσαν μόλις 4 πόντους η Φενέρ σκόραρε 19 και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της.

Δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος Τουρκίας εδώ!

Κορυφαίοι των γηπεδούχων, ήταν ο Ουαναμέικερ με 19 πόντους και 10/13 σουτ, ο Ντουβερίογλου με 16 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Μελί Μαχμούτογλου με 14 πόντους, 5 ασίστ και 4 ριμπάουντ.

Ο Κώστας Σλούκας πραγματοποίησε μία ακόμα πολύ καλή εμφάνιση, σκοράροντας 7 πόντους και μοιράζοντας ισάριθμες ασίστ σε 12 λεπτά συμμετοχής.