Γαλατά: Με… σούπερ άμυνα και Ρένφρο-Χέντριξ “λύγισε” την Μπεσίκτας (photo)

2018-04-22T17:54:33+00:00 2018-04-22T17:54:33+00:00.

22/Apr/18 17:54

Μία μεγάλη εντός έδρας νίκη στο ντέρμπι με την Μπεσίκτας, πήρε η Γαλατασαράι με 77-73 παίζοντας εξαιρετική άμυνα, σε όλο το παιχνίδι.

Από το πρώτο δεκάλεπτο, η “τσιμ μπομ” έδειξε τα… δόντια της αμυντικά και προηγήθηκε με 19-9. Μάλιστα πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 15 πόντους διαφορά (37-22).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Ουφούκ Σαρίτσα προσπάθησαν να επιστρέψουν, βρίσκοντας ρυθμό στην επίθεση, όμως η Γαλατά βρήκε τις λύσεις κράτησε την διαφορά και πανηγύρισε τελικά την νίκη στο ντέρμπι.

Δείτε την βαθμολογία του Πρωταθλήματος Τουρκίας εδώ!

Κορυφαίοι της Γαλατασαράι ήταν, ο Χέντριξ που έκανε double double με 22 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Ρένφρο με 18 πόντους, 6 ασίστ και 5 ριμπάουντ.

Από την Μπεσίκτας, ξεχώρισαν ο άλλοτε “ερυθρόλευκος” Ντι Τζέι Στρόμπερι με 24 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Άνταμς με 21 πόντους και 4 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 19-9, 37-22, 54-45, 77-73