Νταρουσάφακα: “Λύγισε” στο δεύτερο ημίχρονο την Εφές! (photo)

2018-05-06T15:54:50+00:00 2018-05-06T15:54:50+00:00.

06/May/18 15:54

Άνετα στο δεύτερο ημίχρονο, η κάτοχος του EuroCup Νταρουσάφακα κέρδισε στην έδρα της με 79-67 την Αναντολού Εφές, του Εργκίν Αταμάν.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, με την Νταρουσάφακα να διατηρεί ένα μικρό προβάδισμα, αλλά την Εφές να μην την αφήνει να πάρει διαφορά “ασφαλείας” και τελικά στο φινάλε του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα με 40-37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Ντέιβιντ Μπλατ κατάφεραν παίζοντας εξαιρετική άμυνα να αυξήσουν σε διψήφιο το προβάδισμα τους (56-46). Στο τέλος οι φιλοξενούμενοι “πάλεψαν” για την ανατροπή όμως η κάτοχος του EuroCup, πανηγύρισε τη νίκη με 79-67!

Δείτε εδώ την βαθμολογία του πρωταθλήματος Τουρκίας

Καλύτεροι παίκτες για τους νικητές ήταν οι, Έρικ με 16 πόντους και 9 ριμπάουντ και ο Ουίλμπεκιν με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Από την Εφές ξεχώρισε ο Ουίμς με 14 πόντους, 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 40-37, 56-46, 79-67