Εφές: Δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε την Γκαζιαντέπ

2018-05-09T21:24:48+00:00 2018-05-09T21:26:27+00:00.

09/May/18 21:24

Αν και δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, η Εφές επικράτησε της Γκαζιαντέπ με 94-87.

Στο κυνήγι της δεύτερης θέσης παραμένει η Εφές. Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν κέρδισε την προτελευταία της βαθμολογίας Γκαζιαντέπ και έμεινε μία νίκη μακριά από την Τόφας.

Το ματς δεν ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους. Η φιλοξενούμενη ομάδα αιφνιδίασε και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 6 (53-47), όμως ένα γρήγορο 10-0 στις αρχές της τρίτης περιόδου, έδωσε το προβάδισμα στην Εφές και έκτοτε δεν το έχασε.

Ο Μπροκ Μότουμ ήταν καταιγιστικός από την αρχή και τελείωσε το ματς με 25 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Από κοντά και ο Κρούνοσλαβ Σίμον με 20 πόντους, ενώ πολύ καλή δουλειά έκανε και ο Τόνι Ντάγκλας με 14.

Για τους ηττημένους, ο Σον Άρμσταντ έκανε τρομερό ματς με 25 πόντους, όμως δεν ήταν αρκετοί για την ομάδα του.

Τα δεκάλεπτα: 22-29, 47-53, 73-69, 94-87.

Δείτε μέσω της βάσης δεδομένων του Eurohoops τα αποτελέσματα και την κατάταξη στην τουρκική λίγκα

Photo credits: Anadolu Efes Twitter