Φενέρ: Έκανε το 2-0 στους τελικούς Τουρκίας

2018-06-07T21:57:01+00:00 2018-06-07T21:57:01+00:00.

07/Jun/18 21:57

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, η Φενέρμπαχτσε έκανε το 2-0 στους τελικούς Τουρκίας απέναντι στην Τόφας.

Στα… μισά για το πρωτάθλημα Τουρκίας έφτασε η Φενέρ. Η πρωταθλήτρια έκανε το 2-0 απέναντι στην Τόφας με σκορ 86-78 και έτσι θέλει ακόμα 2 νίκες, προκειμένου να διατηρηθεί στην κορυφή του εγχώριου πρωταθλήματος.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ιδιαίτερα αμφίρροπο, όμως στην τρίτη περίοδο, οι παίκτες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς πήραν τα πάνω τους και με επί μέρους 26-15, πήραν σημαντική διαφορά, που ήταν αρκετή και για το θετικό αποτέλεσμα, παρά την προσπάθεια των φιλοξενούμενων στα τελευταία λεπτά.

Φοβερός ο Μπραντ Ουαναμέικερ με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Από κοντά οι Τζέιμς Νάναλι με 16 και Γιαν Βέσελι-Νικολό Μέλι με 15. Ο Κώστας Σλούκας δεν αγωνίστηκε.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 37-36, 63-51, 86-78.

Eπόμενο ματς των δύο ομάδων στην έδρα της Τόφας (9/6, 19:00).

Τελικοί (4 νίκες) 1ο Ματς 2ο Ματς 3ο Ματς 4ο Ματς 5ο Ματς 6ο Ματς 7ο Ματς
Φενέρμπαχτσε – Τόφας 103-63  86-78 9/6, 19:00 11/6, 21:00 Αν Χρειαστεί Αν Χρειαστεί Αν Χρειαστεί

Photo credits: Fenerbahce Twitter account