Νταρουσάφακα: Κέρδισε πολύ δύσκολα τον Δέδα και σκέφτεται Μπαρτσελόνα (photo)

2018-10-22T20:52:55+00:00 2018-10-22T21:08:25+00:00.

22/Oct/18 20:52

Παρότι δυσκολεύτηκε, η Νταρουσάφακα κέρδισε εντός έδρας την Μπαχτσεσεχίρ του Στέφανου Δέδα με 77-72 και πλέον σκέφτεται το ματς της Ευρωλίγκας, κόντρα στην Μπαρτσελόνα (26/10).

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε άμυνα και επίθεση, αλλά δεν μπορούσαν να πάρουν διαφορά “ασφαλείας” και πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο υπέρ τους 38-33.

Στην επανάληψη, το άκρως ανταγωνιστικό σύνολο του Έλληνα κόουτς μείωσε σε 59-58 και έβαλε “φωτιά” στο παιχνίδι, όμως η Νταρουσάφακα στο τέταρτο δεκάλεπτο δέχθηκε μόλις 14 πόντους και τελικά κέρδισε με 77-72.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν οι Εβανς με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ, Κιντ με 12 πόντους και 6 ριμπάουντ και Ντίμπλερ με 12 πόντους κι 2 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 14-21, 38-33, 59-58, 77-72

Photo Credit: Darussaka Basket twitter