Γαλατασαράι: Με πολύ καλό Όγκουστ κέρδισε εύκολα την Μπαντίρμα!

2019-12-07T15:49:54+00:00 2019-12-07T15:49:54+00:00.

07/Dec/19 15:49

Την έβδομη νίκη της στο πρωτάθλημα Τουρκίας, πανηγύρισε η Γαλατασαράι (7-4 ρεκόρ) με 91-70 κόντρα στην Μπαντίρμα, με τον Ζακ Όγκουστ να ξεχωρίζει και πάλι.

Οι γηπεδούχοι από το πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτεροι στο παρκέ, με αποτέλεσμα να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με 45-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ουσιαστικά κρίθηκε η αναμέτρηση, αφού η Γαλατά με εξαιρετικό μπάσκετ και συνολικό επιμέρους σκορ 27-14 “εκτόξευσε” την υπέρ της διαφορά στο +22 (72-50) και καθάρισε την νίκη, την οποία πανηγύρισε στο φινάλε με το απόλυτα δίκαιο 91-70, απέναντι στην Μπαντίρμα που είναι αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Basketball Champions League.

Ο Ζακ Όγκουστ ήταν πολύ καλός, αφού σε 23 λεπτά συμμετοχής είχε 11 πόντους με 5/11 δίποντα, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 μπλοκ, ενώ επίσης για την Γαλατά ξεχώρισαν ο Πόιτρες με 17 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Χάρισον με 14 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 45-36, 72-50, 91-70