Γαλατασαράι: Εύκολο διπλό με πρωταγωνιστή τον Ζακ Όγκουστ!

2019-12-14T15:01:26+00:00 2019-12-14T15:01:26+00:00.

14/Dec/19 15:01

Την όγδοη φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα Τουρκίας, πανηγύρισε η Γαλατασαράι εκτός έδρας με 87-77 κόντρα στην Μπουγιουκτσεκμέτσε, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Ζακ Όγκουστ.

Από το πρώτο μέρος του παιχνιδιού, η Γαλατά ήταν καλύτερη και παίζοντας δυνατή άμυνα, πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με 41-29.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για την ανατροπή και ήταν σαφώς καλύτεροι στην επίθεση, όμως η ομάδα του Ζακ Όγκουστ σκοράροντας 27 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο, πανηγύρισε το διπλό με 87-77 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 8-4!

Κορυφαίοι για την Γαλατασαράι ήταν, ο Όγκουστ που σε 24′ λεπτά συμμετοχής είχε 15 πόντους με 6/10 δίποντα, 8 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, 2 ασίστ και 1 μπλοκ και ο Πόιτρες με 21 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 15-21, 29-41, 51-60, 77-87