Γαλατασαράι: “Άγγιξε” το double double ο Όγκουστ και πήρε άνετη νίκη

2020-01-04T15:08:16+00:00 2020-01-04T15:08:16+00:00.

04/Jan/20 15:08

Συνεχίζει την καλή της πορεία στο πρωτάθλημα Τουρκίας η Γαλατασαράι κερδίζοντας εντός έδρας και την Γκαζιάντεπ με 96-84 έχοντας ξανά σε καλή βραδιά τον Ζακ Όγκουστ.

Η Γαλατά μπήκε δυνατά από το πρώτο ημίχρονο και ουσιαστικά από εκείνο το χρονικό σημείο καθάρισε την υπόθεση νίκη, αφού σκόραρε 55 πόντους και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με +18 (55-37).

Στο δεύτερο μέρος η Γκαζιάντεπ που είναι αντίπαλος του Περιστερίου στον 3ο όμιλο του Basketball Champions League, προσπάθησε για την μεγάλη ανατροπή και παρότι εμφανίστηκε σαφώς καλύτερη σε σχέση με τα πρώτα 20 λεπτά του ματς, τελικά γνώρισε δίκαια την ήττα με 96-84.

Για την νικήτρια Γαλατασαράι ο Ζακ Όγκουστ σε 21:50′ συμμετοχής έφτασε πολύ κοντά στο double double έχοντας 9 πόντους με 4/6 δίποντα, 9 ριμπάουντ (4 επιθετικά), 4 κλεψίματα, 1 ασίστ, 1 μπλοκ και 20 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης, ενώ ο Χάρισον είχε 18 πόντους, 5 ασίστ, 3 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 28-19, 55-37, 72-63, 96-84