NBA: Το αδύνατο γίνεται δυνατό και οι Σέλτικς το επιβεβαίωσαν! (videos)

2017-12-29T18:12:07+00:00 2017-12-29T18:12:49+00:00.

29/Dec/17 18:12

Χθες το βράδυ, Σέλτικς και Ρόκετς μάς πρόσφεραν μία μοναδική μπασκετική παράσταση, με τους πρώτους να παίρνουν μία απρόσμενη νίκη, αν και βρέθηκαν πίσω με 24 πόντους στο ημίχρονο!

Στο ΝΒΑ, το αδύνατο γίνεται δυνατό. Δεν είναι υπερβολή, ούτε κάποιο διαφημιστικό τρικ. Οι Σέλτικς φρόντισαν να το κάνουν πράξη, χθες το βράδυ.

Στο παιχνίδι της Βοστώνης απέναντι στους Ρόκετς, όλα πήγαιναν στραβά. Μετά από 24 λεπτά αγώνα, οι γηπεδούχοι έβλεπαν τον Τζέιμς Χάρντεν και την παρέα του να κάνουν ό,τι θέλουν και η υπόθεση ”νίκη” μάλλον είχε κριθεί από τα μισά κιόλας.

Ή μήπως όχι; Οι Σέλτικς είχαν διαφορετική άποψη και με μία τρομερή αντεπίθεση στο δεύτερο μέρος, πήραν τη νίκη με 99-98! Αν και σχεδόν καθημερινά συμβάινουν απίστευτα πράγματα στα παρκέ του ΝΒΑ, αυτός ο αγώνας δεν συμβαίνει συχνά.

Για την ακρίβεια, συνέβη για τρίτη φορά, τα δέκα τελευταία χρόνια! Συγκεκριμένα, μόλις 3 αγώνες της τελευταίας δεκαετίας, με το σκορ ημιχρόνου στο +24 έχουν ανατραπεί! Ο χθεσινός ήταν ο τρίτος. Όσο αφορά τους άλλους δύο, στις 13/4/16, πάλι οι Σέλτικς είχαν βρεθεί να χάνουν στο ημίχρονο με 24 από τους Χιτ (με το ίδιο μάλιστα σκορ απέναντι στους Ρόκετς, 38-62), όμως πήραν τελικά τη νίκη με 98-88!

Αλλά και οι Κλίβελαντ Καβαλίερς έκαναν μία τρομερή ανατροπή, στις 20/4/17. Έχαναν στο ημίχρονο με 74-49 από τους Πέισερς και μάλιστα στην Ιντιάνα! Τελικό αποτέλεσμα; 114-119!