Μοζγκόφ: Έπαιξε για πρώτη φορά μετά το 2018 στη νίκη της Χίμκι (video)

2021-04-12T22:50:19+00:00 2021-04-14T16:03:29+00:00.

12/Apr/21 22:50

Μετά από 3 χρόνια, ο Τιμοφέι Μοζγκόφ αγωνίστηκε ξανά, στη νίκη της Χίμκι επί της Ενισέι με 89-83.

Η Χίμκι έχει μία περίεργη χρονιά, που μάλλον θέλει να ξεχάσει γρήγορα. Αλλιώς ξεκίνησε και αλλιώς πορεύεται εδώ και λίγο καιρό, με τα προβλήματα να μην είναι μόνο αγωνιστικά.

Μέσα σε όλα αυτά, στις 12/4/21 κόντρα στην Ενισέι, θυμηθήκαμε ότι υπάρχει ακόμα στο ρόστερ της ο Τιμοφέι Μοζγκόφ. Ο Ρώσος σέντερ είχε να αγωνιστεί 3 χρόνια, παρόλα αυτά δεν τα παρατάει και ”έγραψε” τα πρώτα του λεπτά στη νίκη της ομάδας του με 89-83.

Συγκεκριμένα, σε 14:50′, είχε 6 πόντους (2/5 δίποντα, 4/4 βολές), 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 λάθη και 2 κερδισμένα φάουλ, με τον ΜακΚόλουμ να μετράει 31, για το 11-9 της Χίμκι και το 5-16 της Ενισέι.

Ζόρικα η Εφές

Η Εφές νίκησε την τελευταία στιγμή την Τόφας με 87-85, για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τουρκίας, για το 27-1.

Ο Μοερμάν (15 πόντοι) με καλάθι στο τελευταίο λεπτό έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Για τους νικητές, ξεχώρισαν επίσης οι Μίτσιτς με 15 και Σανλί με 13. Για τους φιλοξενούμενους,προσπάθησαν οι Γιασάρ, Πάρσελ με 14 και Ουγκουρλού με 13.