Ούνικς: Νέο break επί της Λοκομοτίβ, απόλυτο φαβορί για τους Τελικούς

2021-05-20T21:22:12+00:00 2021-05-20T21:23:15+00:00.

20/May/21 21:22

Το 0-2 έκανε η Ούνικς στα ημιτελικά της VTB κόντρα στην Λοκομοτίβ Κουμπάν με δεύτερο ”break”!

Ξεκάθαρο φαβορί για την πρόκριση στους Τελικούς της VTB League είναι πλέον η Ούνικς, μετά το νέο ”break” στο Κουμπάν.

Η ομάδα του Πρίφτη νίκησε με 69-79 την Λοκομοτίβ, έκανε το 0-2 και με νίκη στο Game 3 (ή στο Game 4) στο Καζάν (23/5), θα πάρει την πρόκριση, εκεί που θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ζενίτ-ΤΣΣΚΑ (1-1).

Η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι μέχρι και το ημίχρονο (44-42), με τους φιλοξενούμενους να πατούν το γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο (13-23 επιμέρους), για ”καθαρίσει” στα τελευταία 10′.

Ο Σμιθ είχε 17, ο Ουάιτ 16 και ο Χόλαντ 12 για την Ούνικς, ενώ στράφι πήγε η εμφάνιση του Κουζμίνσκας με 20 πόντους-6 ριμπάουντ. 12 πόντους με 4/12 σουτ είχε ο Ουίλιαμς-Γκος.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 44-42, 57-65, 69-79