Ούνιξ: “Σκούπισε” τη Λόκο με ανατροπή στο Game 3 και πάει τελικό!

2021-05-23T18:02:16+00:00 2021-05-23T18:02:16+00:00.

23/May/21 18:02

Η Ούνιξ Καζάν έκανε ένα φανταστικό δεύτερο ημίχρονο, βρήκε λύσεις στο τέλος και πήρε τη νίκη απέναντι στη Λοκομοτίβ Κουμπάν με 74-70, κάνοντας το 3-0 και περνώντας στους τελικούς της VTB!

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς, η Ούνιξ πήρε τη νίκη απέναντι στη Λοκομοτίβ Κουμπάν με 74-70 εντός έδρας και σε συνδυασμό με τα δύο μπρέικ στο Κρασνοντάρ πήρε την πρόκριση στους τελικούς της VTB!

Η Λόκο ξεκίνησε καταπληκτικά και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν μπροστά με +14 (31-44) χάρη στους σπουδαίο Ουίλιαμς Γκος, όμως κάπου εκεί ήρθε η ώρα να… ξυπνήσει η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη.

Με επιμέρους 29-11 στο τρίτο δεκάλεπτο πήρε το προβάδισμα και στο τέλος βρήκε λύσεις, φτάνοντας έτσι στη νίκη με 74-70 και την πρόκριση στους τελικούς.

Ο Μπράουν είχε 14 πόντους με 9 ριμπάουντ, ενώ 12 πρόσθεσε ο Κάνααν και από 11 οι Θίοντορ και Ουάιτ. Μάλιστα ο πρώην παίκτης του Άρη είχε και 10 ριμπάουντ.

Από την άλλη οι 17 του Γκος (με 7 ριμπάουντ και 7 ασίστ) δεν ήταν αρκετοί, ενώ 14 είχε ο Μοτοβίλοφ και 13 ο Κουζμίνσκας.

Δεκάλεπτα: 19-21, 31-44, 60-55, 74-70