ΤΣΣΚΑ: Διπρόσωπη μεν, άνετη νίκη δε

2016-11-13T15:12:54+00:00 2016-11-13T15:14:58+00:00.

13/Nov/16 15:12

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη σπατάλησε ένα ημίχρονο πριν σοβαρευτεί απέναντι στην αδύναμη Πάρμα Περμ.

Η ΤΣΣΚΑ διατήρησε το αήττητο της στη Vtb-League όπως άλλωστε αναμενόταν απέναντι στην αδύναμη Πάρμα Περμ που δεν έχει σταυρώσει νίκη ακόμα. Και πως να το κάνει αυτό επί της πρωταθλήτριας Ευρώπης και μάλιστα μέσα στο γήπεδο της;

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη επικράτησε εύκολα με 98-74, αλλά στο πρώτο ημίχρονο νόμιζες πως άλλη ήταν η καλή ομάδα της υπόθεσης, αφού η Πάρμα Περμ προηγήθηκε με 48-47! Το απίστευτο αυτό σκορ δεν κράτησε πολύ, αφού η ΤΣΣΚΑ σοβαρεύτηκε και επικράτησε με 34-12 στην τρίτη περίοδο, ισοπεδώνοντας κάθε ελπίδα των φιλοξενούμενων να χάσουν έστω αξιοπρεπώς.

Ο Ιτούδης ξεκούρασε τον Ντε Κολό και τον Χάινς, ενώ ο Μίλος Τεόντοσιτς έπαιξε 18 λεπτά και πέτυχε 16 πόντους με 4/5 τρίποντα. Ο Ντιμίτρι Κουλάγκιν με 18 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ της ΤΣΣΚΑ, ενώ ο Άντζουσιτς είχε 14 για την Πάρμα.