VTB: “Πάρτι” για Ούνικς-Κουμπάν, μεγάλο διπλό η Αστάνα στην παράταση! (photo)

2017-11-05T16:04:02+00:00 2017-11-05T16:04:02+00:00.

05/Nov/17 16:04

Ένα σπουδαίο διπλό στην παράταση με 90-84 κόντρα στην Πάρμα Περμ πήρε η Αστάνα των Φλεβαράκη-Κασελάκη, ενώ εύκολο εκτός έδρας έργο είχαν Ούνικς Καζάν και Λοκομοτίβ Κουμπάν απέναντι σε Μινσκ (91-65) και Σαράτοφ (110-77) αντίστοιχα!

Στο ματς της Αστάνα το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με 44-32 υπέρ των φιλοξενούμενων, αλλά στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν την κατάσταση και έστειλαν το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο με σκορ 78-78.

Εκεί οι παίκτες του Κώστα Φλεβαράκη έπαιξαν εξαιρετική άμυνα, δέχθηκαν μόλις 6 πόντους σε 5 λεπτά και πήραν το διπλό με 90-84.

Καλύτεροι των νικητών ήταν ο απίστευτος Κάρτερ με 26 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Γκορντον με 22 πόντους, 5 ασίστ και 3 ριμπάουντ, ενώ ο Λεωνίδας Κασελάκης είχε 7 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Το παιχνίδι που τελείωσε νωρίτερα από όλα ήταν αυτό της Μινσκ με την Ούνικς, όπου η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη κέρδισε πολύ εύκολα με 91-65. Καλύτεροι για την Ούνικς ήταν ο Κολόμ με double double με 11 πόντους, 11 ασίστ και 7 ριμπάουντ, ο Σμιθ με 19 πόντους και ο Λάσμε με 10 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν πραγματοποιώντας μία απίστευτη εμφάνιση “διέλυσε” με 110-77 την Σαράτοφ εκτός έδρας, με τους Κβάλε (21 πόντους) και Έλεγκαρ (20 π-3 ριμπ) να κάνουν την διαφορά.