VTB: Τέταρτη σερί ήττα για Φλεβαράκη και Κασελάκη

2018-01-06T11:48:46+00:00 2018-01-06T11:54:55+00:00.

Giannis Askounis

06/Jan/18 11:48

Δεν τα κατάφερε η “ελληνική” Αστάνα το μεσημέρι του Σαββάτου (6/1), καθώς γνώρισε εντός έδρας ήττα με 85-73 από τη Νίζνι Νόβγκοροντ.

Του Γιάννη Ασκούνη/ info@eurohoops.net

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Κώστα Φλεβαράκη μπήκε μπροστά με διαφορά επτά πόντων, αλλά δεν ήταν ανάλογη η συνέχεια της αναμέτρησης της VTB. Συγκεκριμένα, στο δεύτερο 20άλεπτο οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν τα δεδομένα, ενώ στην τέταρτη περίοδο δημιούργησαν και διψήφια διαφορά. Μοιραία, η “ελληνική” Αστάνα ηττήθηκε σε τέταρτο συνεχόμενο ματς της λίγκας.

Δεν ήταν αρκετοί οι 14 πόντοι του Λεωνίδα Κασελάκη, ο οποίος ολοκλήρωσε την προσπάθειά του με 4/7 δίποντα, 1/1 τρίποντα και 3/4 βολές μαζί με τέσσερα ριμπάουντ και ένα κλέψιμο σε 30:28. Στους 20 πόντους έφθασε ο Τζάστιν Κάρτερ για την Αστάνα, ενώ 29 είχε ο πρώην γκαρντ του ΠΑΟΚ, Τζέικ Όντουμ, για τους νικητές.