VTB: “Ξέσπασε” στο τρίτο δεκάλεπτο η ΤΣΣΚΑ και πήρε με… 100άρα το διπλό! (photo-video)

2018-04-11T20:03:38+00:00 2018-04-11T20:03:38+00:00.

11/Apr/18 20:03

Με διπλό συνέχισε τις υποχρεώσεις της στην VTB League, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας κερδίζοντας την Κάλεφ Κράμο των επτά παικτών (!) με 105-95.

Οι γηπεδούχοι παρά τα προβλήματα και τους μόλις 7 διαθέσιμους παίκτες στο σημερινό ματς, έδειξαν στο πρώτο μέρος ικανοί να κοντράρουν στα ίσια την “αρκούδα” και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 54-46.

Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, οι παίκτες του Δημήτρη Ιτούδη επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους, έκαναν ότι ήθελαν στο παρκέ και με επιμέρους σκορ 30-13 “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη (76-67).

Στο φινάλε η νίκη της ΤΣΣΚΑ πήρε διαστάσεις θριάμβου, δείχνοντας πως είναι έτοιμη για τις “μάχες” με την Χίμκι.

Δείτε εδώ την βαθμολογία της VTB League!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Φριτζόν με 17 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Χάντερ με 18 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Ντε Κολό με 13 πόντους, 8 ασίστ και 5 ριμπάουντ. Επίσης ο Κλάιμπερν με 14 πόντους και 4 ριμπάουντ βοήθησε την ομάδα του.

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 54-46,  67-76, 95-105