VTB: Τέταρτη σερί νίκη για Πρίφτη και Ούνιξ, θετικό αποτέλεσμα και για Κασελάκη

2018-04-22T12:50:31+00:00 2018-04-22T14:26:44+00:00.

Giannis Askounis

22/Apr/18 12:50

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη στη VTB πέτυχε η Ούνιξ Καζάν περνώντας με 93-89 από την έδρα της Γενισέι. Σερί πέντε αρνητικών αποτελεσμάτων διέκοψε η Αστάνα του Λεωνίδα Κασελάκη.

Του Γιάννη Ασκούνη/ info@eurohoops.net

Το συγκρότημα του Δημήτρη Πρίφτη δημιούργησε διψήφια διαφορά από τη δεύτερη περίοδο του αγώνα, που έγινε την Κυριακή (22/4). Αν και μειώθηκε η διαφορά στα τελευταία λεπτά, δεν κινδύνευσε με ήττα. Έξι παίκτες των φιλοξενούμενων ξεπέρασαν τους δέκα πόντους με τον Τζαμάρ Σμιθ να ολοκληρώνει την προσπάθειά του με 16.

Με τη σειρά της, η Αστάνα επικράτησε με 102-92 της Κάλεφ Κράμο, που ολοκλήρωσε τη φετινή πορεία της στη λίγκα. Δεκαεπτά πόντους (4/6 δ., 3/4 τρ.), οκτώ ριμπάουντ και ένα κλέψιμο σε 34:03 είχε ο 27χρονος Κασελάκης, ενώ ο Μάλκολμ Γκραντ έφθασε στους 32 πόντους (2/3 δ., 3/5 δ., 8/11 τρ.).