ΤΣΣΚΑ: Ακόμα μία 100άρα με ΤΡΟΜΕΡΟ Μπόλομποϊ

2018-12-10T19:32:37+00:00 2018-12-10T19:32:37+00:00.

10/Dec/18 19:32

Αήττητη συνεχίζει της υποχρεώσεις στην VTB Λίγκα η ΤΣΣΚΑ Μόσχας που ξεπέρασε πολύ εύκολα (101-71) το εμπόδιο της Ενισέι.

Η ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη και η Χίμκι του Γιώργου Μπαρτζώκα είναι οι δύο μοναδικές ομάδες που μετρούν ρεκόρ 9-0 νίκες και βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Απέναντι στην Ενισέι, η “ρωσική αρκούδα” δυσκολεύτηκε μόλις για μία περίοδο (16-21) αφού στη συνέχεια βελτιώθηκε σε επίθεση και άμυνα με αποτέλεσμα να κάνει επίδειξη δύναμης μέχρι το τελικό 101-71.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Τζοέλ Μπόλομποϊ με 22 πόντους (8/8 δίποντα, 6/6 βολές) και 8 ριμπάουντ σε 25 λεπτά συμμετοχής, ενώ σημαντικές βοήθειες έδωσαν οι Ντε Κολό (15π, 3ρ, 3ασ), Χάντερ (11π, 6ρ) και Χάκετ (10π, 3ρ, 2ασ).

Για λογαριασμό των φιλοξενούμενων που ήξεραν εξ αρχής πως θα έχουν πολύ δύσκολο έργο ξεχώρισε ο Ντι Άντζελ Χάρισον με 15 πόντους και 5 ριμπάουντ.