Ούνιξ: Με ανατροπή και ΜακΚόλουμ “λύγισε” την Αστάνα

2019-01-12T15:31:20+00:00 2019-01-12T15:31:20+00:00.

12/Jan/19 15:31

Η Αστάνα απείλησε με ήττα την Ούνιξ, αλλά η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη βρήκε τον τρόπο να πάρει τη νίκη με ανατροπή (79-83) για να φτάσει τις δέκα νίκες στην VTB League.

Η Ούνιξ δυσκολεύτηκε πολύ έως ότου καταφέρει να κάμψει την αντίσταση της Αστάνα για να ανέβει στο 10-2, παραμένοντας στην τρίτη θέση, αφού οι γηπεδούχοι χάρη στο εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο που έκαναν (27-14) είχαν πάρει διαφορά έξι πόντων (63-57).

Ομως το 16-26 στην τελευταία περίοδο έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Πρίφτη, που είχε κορυφαίο και καθοριστικό τον ΜακΚόλουμ (20π.), ενώ “διπλός” ήταν ο Κλιμένκο (16π., 11ριμπ.) και διψήφιοι επίσης οι Σμιθ (12π.) και Χένρι (12π.).

Η Αστάνα που πλέον είναι στο 7-5, είχε με 16π. έκαστος τους Ο’ Μπράιεν και Κλέμονς.