ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Με Ντε Κολό και Χάκετ “λύγισε” την Κουμπάν και τώρα… Ρεάλ!

2019-02-03T16:55:09+00:00 2019-02-03T16:55:09+00:00.

03/Feb/19 16:55

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας αν και δυσκολεύτηκε για τρία δεκάλεπτα απέναντι στην Λοκομοτίβ Κουμπάν, τελικά κέρδισε εύκολα με 70-57.

Από το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και με την Λοκομοτίβ Κουμπάν να παίζει καλή άμυνα, η ΤΣΣΚΑ είχε προβάδισμα με μόλις 35-31.

Στην τρίτη περίοδο, μπορεί το ματς να είχε αργό ρυθμό, όμως η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη με τρομερή αμυντική λειτουργία δέχθηκε μόλις 9 πόντους και προηγήθηκε με 51-40. Τελικά στο φινάλε παρότι η Κουμπάν, πάλεψε για την μεγάλη ανατροπή, οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την νίκη με 70-57.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Ντε Κολό με 16 πόντους, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 ριμπάουντ, ο Χάκετ με 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Χάινς με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ και 1 μπλοκ.

Τα δεκάλεπτα: 24-19, 35-31, 51-40, 70-57

Πλέον η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, προετοιμάζεται για την μεγάλη “μάχη” της Ευρωλίγκας με την Ρεάλ Μαδρίτης στην Ρωσία (2/8), που θα κρίνει εν πολλοίς την 2η και την 3η θέση της κατάταξης.