ΤΣΣΚΑ: “Τρομακτική” νίκη με +40!

2019-10-20T19:56:03+00:00 2019-10-20T19:57:40+00:00.

20/Oct/19 19:56

Νέα νίκη για τη ΤΣΣΚΑ Μόσχας στη VTB League, με τη Ζιελόνα Γκόρα να πέφτει ”θύμα” των πρωταθλητών με 104-64!

Στο 3-2 βρίσκεται πλέον η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, μετά και τη νέα νίκη της, αυτή τη φορά στην έδρα της Ζιελόνα Γκόρα με σκορ 104-64!

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη ήταν υπερηχητική και ουσιαστικά είχε ”καθαρίσει” από το ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 34-51. Η συνέχεια ήταν… εφιαλτική για τους γηπεδούχους (36-15 στο 4ο δεκάλεπτο), που πλέον μετρούν μόλις μία νίκη σε 4 ματς.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Ουίλ Κλάιμπερν με 20 πόντους, από 12 είχαν οι Μάικ Τζέιμς και Τζόελ Μπόλομποι, με τον πρώτο να μετράει επίσης 7 ασίστ και τον δεύτερο 5 ριμπάουντ, ενώ 11 είχε ο Γιοχάνες Φόιγκτμαν. Όσο για το ποσοστό από τα 6,75μ. μόλις… 50% (17/34), ενώ τα 38 ριμπάουντ και οι 29 ασίστ έκαναν πιο εύκολη τη δουλειά της ΤΣΣΚΑ. ‘

Για τη Ζιελόνα Γκόρα, ξεχώρισε ο Ζάροσλο Ζικόβσκι με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 13-21, 34-51, 49-68, 64-104

Νωρίτερα, η Χίμκι έκανε το ”5 στα 5” και συνεχίζει να είναι στη κορυφή.