Κουζμίνσκας: Ιδανικό ντεμπούτο με την Λοκομοτίβ Κουμπάν στην VTB!

2019-11-18T02:19:14+00:00 2019-11-18T02:22:53+00:00.

18/Nov/19 02:19

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις της στην VTB League, κερδίζοντας εύκολα την Κάλεφ/Κράμο με 87-63, έχοντας σε σπουδαία ημέρα τον Μιντάουγκας Κουζμίνσκας.

Από το πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν πολύ καλό επιθετικό ρυθμό και παράλληλα έπαιζαν και καλή άμυνα και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με 42-33.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λοκομοτίβ Κουμπάν ήταν ακόμα καλύτερη και στις δύο πλευρές του παρκέ και δεχόμενη μόλις 30 πόντους, πήρε άνετα το θετικό αποτέλεσμα και μάλιστα με πάνω από 20 πόντους διαφορά (87-63)!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο πρώην φόργουορντ του Ολυμπιακού Μιντάουγκας Κουζμίνσκας που στο ντεμπούτο του, είχε σε 20 λεπτά συμμετοχής 15 πόντους και 2 ριμπάουντ και ο Ο’Μπράιαντ με 21 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 26-19, 42-33, 64-46, 87-63