ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Άνετο διπλό με εκπληκτικούς Τζέιμς και Χάκετ!

2019-12-08T15:30:44+00:00 2019-12-08T15:30:44+00:00.

08/Dec/19 15:30

Την έβδομη νίκη της στην φετινή VTB League, πανηγύρισε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας κερδίζοντας εύκολα εκτός έδρας την Πάρμα με 89-70 και έχοντας για απόλυτους πρωταγωνιστές τους Μάικ Τζέιμς και Ντάνιελ Χέκτ.

Από το πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη, ήταν καλύτερη ειδικότερα στην επίθεση και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με 42-35.

Στην τρίτη περίοδο ουσιαστικά, κρίθηκε το παιχνίδι αφού η ΤΣΣΚΑ έκανε επιμέρους σκορ 25-16 στην γηπεδούχο Πάρμα και ανέβασε το προβάδισμα της στο +16 (67-51), ενώ στο φινάλε πανηγύρισε το διπλό με 89-70 και πλέον έχει ρεκόρ 7-3 και βρίσκεται στην δεύτερη θέση της κατάταξης.

Κορυφαίοι για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας ήταν, ο ασταμάτητος Μάικ Τζέιμς με 27 πόντους (8/16 σουτ), 4 ασίστ, 2 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο επίσης εξαιρετικός Ντάνιελ Χάκετ που είχε 20 πόντους (8/11 σουτ), 5 ασίστ και 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 35-42, 51-67, 70-89

Πλέον η Πρωταθλήτρια Ευρώπης του Δημήτρη Ιτούδη, προετοιμάζεται για ένα πολύ δύσκολο εκτός έδρας ματς, για την 13η αγωνιστική της Ευρωλίγκα, κόντρα στην Μακάμπι Τελ Αβίβ (12/6, 21:05) του Γιάννη Σφαιρόπουλου.