Ρεάλ – Μπαρτσελόνα: Η buzzer beater ΒΟΜΒΑ του Γιουλ από το κέντρο στο φινάλε του ημιχρόνου! (video)

2023-01-02T22:08:17+00:00 2023-01-02T22:08:17+00:00.

02/Jan/23 22:08

Τρομερή εξέλιξη είχε το πρώτο ημίχρονο του Clasico της Μαδρίτης ανάμεσα σε Ρεάλ και Μπαρτσελόνα για τη 14η αγωνιστική της ACB.

Με ένα σπουδαίο ματς κάνει ποδαρικό η ACB για το 2023, αφού στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής διεξήχθη το Clasico ανάμεσα στη Ρεάλ και την Μπαρτσελόνα στη Μαδρίτη.

Το πρώτο μέρος του σπουδαίο ντέρμπι είχε εξαιρετικό ρυθμό και πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα, όμως στο φινάλε του δεύτερου δεκαλέπτου ο γερόλυκος Σέρχιο Γιουλ πέτυχε το πρώτο του καλάθι και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο, αφού ευστόχησε για τρεις με buzzer beater σουτ από το κέντρο “γράφοντας” το 44-42!

Μάλιστα πέρα από τις δυναμικές αντιδράσεις του κόσμου για το σουτ του Γιουλ, ξεχώρισαν και ο τρόπος που πανηγύρισαν οι συμπαίκτες του, οι οποίοι δεν πίστεψαν ότι ευστόχησε.