“Αγριεμένη” ενόψει Φενέρ η Ρεάλ!

2016-04-10T20:22:14+00:00 2016-04-10T20:22:14+00:00.

10/Apr/16 20:22

Έχοντας πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων η Ρεάλ επικράτησε 102-80 της Μπιλμπάο του Γιώργου Μπόγρη, στο τελευταίο της ματς πριν τις μονομαχίες με τη Φενέρμπαχτσε.

Ο Τζέισι Κάρολ ήταν ο πρώτος σκόρερ της “βασίλισσας” καθώς σημείωσε 20 πόντους με 5/8 σουτ, ενώ εξαιρετική δουλειά έκανε ο Φελίπε Ρέγιες, ο οποίος τελείωσε την αναμέτρηση με 14 πόντους (6/11διπ.) και 8 ριμπάουντ. Από την άλλη ο Ντάιρις Μπέρτανς είχε 20 πόντους, ενώ ο Γιώργος Μπόγρης πρόσθεσε 8 πόντους (4/7διπ.) κι ένα ριμπάουντ σε λιγότερα από 15 λεπτά.

Οι παίκτες του Λάσο έκαναν αυτό που ξέρουν καλύτερα να κάνουν, έπαιξαν φουλ επίθεση και στη δεύτερη περίοδο πέτυχαν 31 πόντους, ενώ καθάρισαν την υπόθεση νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου έκαναν επιμέρους 26-15.