13 Nov 2016 2016-11-13T15:05:02+00:00.

Stelios Toromanidis

- 13 Nov 2016

Tου Στέλιου Τορομανίδη/ info@eurohoops.net

Ο “αθεόφοβος” και συμπαίκτης του Γιώργου Μπόγρη στην Τενερίφη,Ροντρίγκο Σαν Μίχελ τόλμησε να ρίξει τάπα στον Σέρχιο Γιουλ της Ρεάλ Μαδρίτης στο ξεκίνημα του αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων, με συνέπεια οι… νησιώτες να το “πληρώσουν” ακριβά.

Για την ακρίβεια, η “βασίλισσα” αγωνίζεται εντός έδρας απέναντι στην ομάδα από τους Κανάριους νήσους στο πλάισιο της ACB. Στην αρχή του ματς ο Γιουλ δέχτηκε το μεγαλοπρεπέστατο κόψιμο από τον Σαν Μίχελ και όπως φαίνεται το… φύλαγε για όλο το ημίχρονο και εντέλει πήρε την εκδίκησή του.

Πως; Με buzzer beater στο τέλος του πρώτου μέρους, το οποίο διαμόρφωσε το 46-32 με το οποίο η Ρεάλ έχει ισχυρό προβάδισμα νίκης.

Η τάπα στον Σέρχιο Γιουλ από τον Ροντρίγκο Σαν Μιχέλ:

Και η εκδίκηση του σταρ της “βασίλισσας” με buzzer beater στο τέλος του ημιχρόνου: