Μπαρτσελόνα: Εύκολα πριν τον Ολυμπιακό!

2017-01-08T15:33:51+00:00 2017-01-08T15:34:14+00:00.

08/Jan/17 15:33

Μετά την ήττα από την Μπάμπεργκ στη Γερμανία, η Μπαρτσελόνα ξέσπασε στην Ομπραντόριο και έδειξε έτοιμη για τον αγώνα με αντίπαλο τον Ολυμπιακό (12/01, 22.00) στην Ισπανία.

Tης Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Το συγκρότημα του Γιώργου Μπαρτζώκα δεν δυσκολεύτηκε στο παραμικρό απέναντι στην Ομπραντόριο, έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού και κερδίζοντας με 100-76, με τον Έλληνα τεχνικό να ξεκουράζει κάποιους από τους βασικούς του παίκτες.

Ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο ήταν ο κορυφαίος για τους “Μπλαουγκράνα” σκοράροντας 18 πόντους και περίπου 16 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Αλέξανδρος Βεζένκοφ είχε 13 πόντους, 1 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 20 λεπτά αγώνα.

Ο Ταϊρίς Ράις, ο οποίος είναι πρώτος σκόρερ της Μπαρτσελόνα στην Ευρωλίγκα έμεινε στους 4 πόντους, αφού αγωνίστηκε για μόλις 15 λεπτά με τον Μπαρτζώκα να θέλει να τον ξεκουράσει ενόψει Ολυμπιακού.