Ισπανία: Ξεχώρισε ο Σενγκέλια στην νίκη της Μπασκόνια, εκτός έδρας ήττα για Μάλαγα! (photo)

2017-11-12T20:06:27+00:00 2017-11-12T20:06:27+00:00.

12/Nov/17 20:06

Ο Τορνίκε Σενγκέλια οδήγησε στην νίκη την Μπασκόνια κόντρα στην Μπανταλόνα με 87-77, ενώ η Χιπουσκόα “λύγισε” την Ουνικάχα Μάλαγα με 71-63!

Στο ματς στην χώρα των Βάσκων, η διαφορά που πήραν οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο με 46-35 δεν καλύφθηκε ποτέ και με τον Σενγκέλια να πετυχαίνει 19 πόντους και 2 ριμπάουντ, πήραν την νίκη.

Ακόμα σε καλό βράδυ βρέθηκε και ο Πουριέρ με 10 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Το παιχνίδι για την ομάδα του Ζοάν Πλάθα δεν εξελίχθηκε καλά ιδιαίτερα το δεύτερο ημίχρονο, αφού η Μάλαγα “κόλλησε” στην άμυνα της Χιπουσκόα πετυχαίνοντας μόλις 27 πόντους και η ήττα ήταν φυσιολογική με το τελικό 71-63.

Καλύτεροι για τους νικητές ήταν ο Νόρελ που έκανε double double με 13 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Κλαρκ με 14 πόντους και 4 ριμπάουντ.