ACB: Συνεχίζει ακάθεκτη η Μπασκόνια (photo)

2018-03-31T20:46:38+00:00 2018-03-31T21:02:01+00:00.

31/Mar/18 20:46

Ένα μεγάλο διπλό, πήρε η Μπασκόνια στην έδρα της Χιπουσκόα με 84-72 και συνεχίζει ακάθεκτη την εξαιρετική της πορεία τον τελευταίο καιρό.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί, παίζοντας πολύ σωστά στην επίθεση και δεν άφησαν την Μπασκόνια να τρέξει στον αιφνιδιασμό (42-32).

Στο δεύτερο μέρος όμως, τα πράγματα στον αγώνα άλλαξαν ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Βάσκοι με το εντυπωσιακό 32-17 πέρασαν μπροστά στο σκορ και ουσιαστικά πήραν το ματς.

Δείτε την βαθμολογία της ACB εδώ!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Τζάνινγκ με 16 πόντους και 3 ριμπάουντ και ο Σενγκέλια με 14 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Πλέον η Μπασκόνια, μετά και από αυτή την νίκη έφτασε έχει φτάσει συνολικά σε όλους τις διοργανώσεις τις 15, συνεχόμενες νίκες.

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 42-32, 59-64, 72-84