Μπασκόνια: Κέρδισε Ανδόρα και Γιάνκοβιτς και προετοιμάζεται για Φενέρ! (photo)

2018-04-07T20:47:45+00:00 2018-04-07T20:47:45+00:00.

07/Apr/18 20:47

Με νίκη κόντρα στην Ανδόρα του Βλάντο Γιάνκοβιτς (88-75), ξεπέρασε η Μπασκόνια την ήττα από την Εφές και πλέον προετοιμάζεται για τις “μάχες” με την Φενερμπαχτσέ για τα playoffs της Ευρωλίγκας!

Η Ανδόρα στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, ήταν εξαιρετική στην επίθεση και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 40-34.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι Βάσκοι “έσφιξαν” την άμυνα τους και έχοντας σε καλή βραδιά στην επίθεση τους Σενγκέλια, Ντιοπ και Βιλντόζα πήρε τελικά την νίκη με 88-75.

Δείτε την βαθμολογία της ACB εδώ!

Κορυφαίοι των γηπεδούχων ήταν, ο Ντιοπ με 14 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Σενγκέλια με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Βιλντόζα με 12 πόντους, 2 ασίστ και ισάριθμα ριμπάουντ.

Επίσης ο Τζάνινγκ είχε 11 πόντους και 5 ασίστ και ο Μπομπουά 13 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ από τους ηττημένους ο Βλάντο Γιάνκοβιτς σε 20 λεπτά συμμετοχής είχε 7 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ.