ACB: Η εντυπωσιακή Μπάρτσα κέρδισε την Ανδόρα του Γιάνκοβιτς! (photo-video)

2018-05-05T20:41:41+00:00 2018-05-05T20:41:41+00:00.

05/May/18 20:41

Μία σχετικά άνετη νίκη πανηγύρισε στο “Palau Blaugrana” η Μπαρτσελόνα με 94-70 απέναντι στην Ανδόρα του Βλάντο Γιάνκοβιτς, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της ACB!

Από το πρώτο ημίχρονο οι Καταλανοί, ήταν εκπληκτικοί και προηγήθηκαν με 31-12! Όμως οι παίκτες της Ανδόρα, κατάφεραν στο τέλος του πρώτου μέρους να μειώσουν την διαφορά στο -15 (47-32).

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού, η ταχύτητα στο παρκέ και από τις δύο ομάδες “έπεσε” με αποτέλεσμα αυτό να βολέψει την ομάδα του Βλέντισλαβ Πέσιτς η οποία ανέβασε την διαφορά στο +20 (57-37). Μέχρι το τέλος του ματς, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν ποτέ ουσιαστικά να απειλήσουν την Μπάρτσα, η οποία πανηγύρισε την νίκη με 94-70.

Δείτε την βαθμολογία της ACB!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, o Μοερμάν που έκανε double double με 15 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Τόμιτς με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 μπλοκ.

Επίσης για τους “μπλαουγκράνα” ο Ερτέλ είχε 15 πόντους και 3 ασίστ, ενώ από Ανδόρα ο Γιάνκοβιτς σε 16 λεπτά συμμετοχής είχε 9 πόντους (1/1 τρίποντα, 2/3 δίποντα, 2/2 βολές) και 1 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 31-12, 47-32, 72-48, 94-70

Δείτε εδώ αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 31ης αγωνιστικής της ACB!