Μπάρτσα για… φίλημα, έστησε “πάρτι” με Σαραγόσα! (photo-video)

2018-10-13T22:25:21+00:00 2018-10-13T22:42:21+00:00.

13/Oct/18 22:25

Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, αφού μετά την ήττα από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην Ευρωλίγκα, κέρδισε για το πρωτάθλημα Ισπανίας, με εντυπωσιακή εμφάνιση και σκορ 99-55 την Σαραγόσα.

Οι Καταλανοί, ουσιαστικά “καθάρισαν” την νίκη από το πρώτο δεκάλεπτο, αφού προηγήθηκαν με 25-9 (!), ενώ στο τέλος του ημιχρόνου, είχαν προβάδισμα της τάξης των 31 πόντων (52-21)!

Στο δεύτερο μέρος, παρότι η Μπάρτσα κατέβασε “ταχύτητες”, η διαφορά στο σκορ παρέμενε σε πολύ υψηλά επίπεδα και η Σαραγόσα, δεν μπορούσε να αντισταθεί στις… ορέξεις των Μπλαουγκράνα. Το τελικό 99-55 αποτυπώνει πλήρως της αποψινή εικόνα και των δύο ομάδων.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Ρίμπας με 20 πόντους και 4 ασίστ, ο Κούριτς με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Μπλάζιτς με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 25-9, 52-21, 78-35, 99-55

Photo Credit: FCB Basqet twitter