Μπαρτσελόνα: Με… “διπλό” Σίνγκλετον κέρδισε δύσκολα την Τενερίφη! (photos)

2018-12-09T21:08:38+00:00 2018-12-09T21:08:38+00:00.

09/Dec/18 21:08

Η Μπαρτσελόνα αν και δυσκολεύτηκε απέναντι στην Τενερίφη, χάρη στο εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο της, κέρδισε εντός έδρας με 77-73.

Οι φιλοξενούμενοι, πραγματοποίησαν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 41-36, έχοντας καλή επιθετική λειτουργία.

Στο δεύτερο μέρος, η άμυνα της Μπαρτσελόνα ήταν “απροσπέλαστη” με αποτέλεσμα στο τρίτο δεκάλεπτο να δεχθεί μόλις 7 πόντους.. Στο τέλος η Μπάρτσα, τελικά πήρα άνετα την νίκη με 77-73, βρίσκοντας και λύσεις στην επίθεση, αλλά προβλημάτισε με την εικόνα της.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Κρις Σίνγκλετον που έκανε double double με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Πάνγκος με 11 πόντους, 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ και ο Ερτέλ με 11 πόντους και 4 ασίστ.

Από την Τενερίφη, ξεχώρισε ο… γνωστός μας Θαντ ΜακΦάντεν με 14 πόντους και 4/11 τρίποντα και 5 ασίστ, αλλά δεν ήταν αρκετός για την ομάδα του.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 36-41, 56-48, 77-73