Μπαρτσελόνα: “Καθάρισε” εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο την Εστουντιάντες! (video)

2019-03-17T20:22:33+00:00 2019-03-17T20:22:33+00:00.

17/Mar/19 20:22

Η Μπαρτσελόνα παίζοντας καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, κέρδισε στο Palau Blaugrana την Εστουντιάντες του Φώτη Λαμπρόπουλου, με 90-76.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και κατάφεραν να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με 39-37.

Στην τρίτη περίοδο, η Μπαρτσελόνα θυμήθηκε τον καλό της εαυτό και με επιμέρους σκορ 34-20, γύρισε το ματς και προηγήθηκε με 61-59. Στο τελευταίο μέρος του αγώνα, οι Κατλανοί κατάφεραν να πάρουν διψήφιες διαφορές, χάρη στον πολύ καλό Τόμιτς και στο γεγονός, πως η Εστουντιάντες έχασε τον εξαιρετικό Τζεντίλε με αποβολή έπειτα από δύο τεχνικές ποινές και κέρδισε άνετα με 90-76.

Καλύτεροι για την Μπάρτσα, ήταν ο Τόμιτς με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Κούριτς με 15 πόντους και 2 ριμπάουντ.

Από την πλευρά των ηττημένων, κορυφαίος μέχρι να αποβληθεί ήταν ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, με 16 πόντους και 3 ριμπάουντ, ενώ ο Λαμπρόπουλος είχε 6 πόντους, 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 10-22, 37-39, 61-59, 90-76