Μπαρτσελόνα: Άνετο διπλό με… “καυτό” Σίνγκλετον! (videos)

2019-04-07T21:24:09+00:00 2019-04-07T21:36:19+00:00.

07/Apr/19 21:24

Η Μπαρτσελόνα συνεχίζει την εξαιρετική πορεία της στο ισπανικό πρωτάθλημα και πανηγύρισε ένα ακόμα διπλό, αυτή την φορά απέναντι στην Μπρεογκάν με 92-75.

Από το πρώτο ημίχρονο, οι Καταλανοί έδειξαν ορεξάτοι και κυρίως στην δεύτερη περίοδο όταν σκόραραν 31 πόντους και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 46-38.

Στο δεύτερο μέρος, η Μπάρτσα “ξέσπασε” και… καθάρισε ουσιαστικά το ματς αφού στο τρίτο δεκάλεπτο με 25-12 επιμέρους σκορ “εκτόξευσε” το προβάδισμα της στο +21. Στο φινάλε, η Μπρεογκάν γνώρισε μία δίκαιη ήττα από την Μπαρτσελόνα με 92-75.

Κορυφαίοι των “Μπλαουγκράνα” ήταν οι Σίνγκλετον με 18 πόντους (4/4 τρίποντα) και 5 ριμπάουντ, Κλαβέρ με 11 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και Χάνγκα με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 μπλοκ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 38-46, 50-71, 75-92