ACB: Πήρε την ΜΑΤΣΑΡΑ της Βιτόρια η Ρεάλ! (video)

2019-11-03T20:46:56+00:00 2019-11-03T21:08:20+00:00.

03/Nov/19 20:46

Η Ρεάλ Μαδρίτης απέδρασε με το “διπλό” από την έδρα της Μπασκόνια, επικρατώνας με 91-89 των Βάσκων, χάρη σε ένα σουτ του Ντεκ στην εκπνοή!

Μπασκόνια και Ρεάλ Μαδρίτης μας χάρισαν μία ΜΑΤΣΑΡΑ, η οποία εν τέλει κατέληξε στους Μαδριλένους με 91-89 χάρη σε καλάθι του Γκάμπριελ Ντεκ, 2″ πριν από το τέλος.

Η Ρεάλ είχε πάρει τα ηνία στο πρώτο ημίχρονο και πήγε στο ημίχρονο με το υπέρ της 34-47, όμως η Μπασκόνια επέστρεψε και έκλεισε την τρίτη περίοδο με το υπέρ της 70-65. Το τελευταίο δεκάλεπτο εξελίχθηκε σε θρίλερ, με τους Μαδριλένους να φτάνουν τελικά στη νίκη χάρη στο μεγάλο σουτ του Ντεκ από τα 6 μέτρα.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Πάμπλο Λάσο έφτασε στο 7-0, ενώ η Μπασκόνια υποχώρησε στο 3-4.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Άντονι Ράντολφ με 22 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Σέρχιο Γιουλ με 15 και ο 17χρονος Ουσμάν Γκαρούμπα με 12π.

Για τους γηπεδούχους οι Τόκο Σενγκέλια (20π., 7ριμπ., 4ασ., 3κλ.), Ματ Τζάνινγκ (18π.) και Λούκα Βιλντόζα (15π., 5ασ.) ήταν οι κορυφαίοι.

Δεκάλεπτα: 21-23, 34-47, 70-65, 89-91